Dubai vize istiyor mu, Dubai vize ücreti, Dubai vize başvurusu, Dubai vize şartları ve ücretleri, Dubai vize online başvuru nereden yapılır gibi bir çok sorunun cevabını bu içerikte bulabilirsiniz. İçindekiler bölümünden direkt olarak istediğiniz başlığa ulaşabilirsiniz.

İçeriğe okumaya başlamadan önce Türkiye Dış İşleri Bakanlığı’nın yaptığı bilgilendirme ile başlayalım.

Umuma Mahsus pasaportlar vizeye tabidir. Vizeler Ankara’daki BAE Büyükelçiliğinden, İstanbul’daki BAE Başkonsolosluğundan veya iki ülke arasında seferleri bulunan havayolları tarafından temin edilebilmektedir.

Diplomatik, hususi ve hizmet pasaportları vizeden muaftırlar (90 gün geçerli, 90 gün ikametli).

Dubai Türkiye’den Vize İstiyor Mu?

Dubai, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından gelen ziyaretçilere Umuma Mahsus Pasaport ve vize gereksinimi getirmektedir. Gri, yeşil veya siyah pasaporta sahip olanlar 90 güne kadar vizesiz seyahat edebilirken, bordo pasaport sahiplerinin güncel vize prosedürlerine uymaları ve başvurularını sorunsuzca tamamlamaları gerekmektedir.

Başarılı bir Dubai vize başvurusuyla Birleşik Arap Emirlikleri’nin yedi emirliğini, aralarında Dubai’nin de bulunduğu, ziyaret etme hakkına sahip olabilirsiniz. Ancak, ülkeler arasındaki anlaşmalar zamanla değişebileceğinden, Dubai ziyaretinizden önce en güncel vize koşullarını kontrol etmek önemlidir.

Dubai Vizesi için Gerekli Evraklar Nelerdir?

Hangi meslek grubundan olursan ol ya da hangi vize türüne başvurursan başvur, Dubai vizesi için teslim etmen gereken bazı evraklar söz konusu. Bu evrakların dijital ortama aktarılması sırasında yaşanabilecek aksiliklere karşı dikkatli olmalısın. Güncel olarak Dubai vizesi için istenen evraklar şu şekilde:

 • Birleşik Arap Emirlikleri vize başvuru formu
 • Son 6 ayda çekilen ve arka fonun beyaz olduğu 2 biometrik fotoğraf
 • Vize harcının ödendiğine dair banka dekontu
 • 6 ay daha geçerlilik süresi olan pasaportun
 • Kimlik
 • Varsa davetiye mektubu
 • Konaklama ve ulaşıma dair rezervasyon evrakları
 • Son 90 güne ait banka hesap dökümü
 • Vize talebine dair dilekçe
 • Eşiyle beraber seyahat edecek olan kişiler için evlilik cüzdanı
 • Öğrenciler için güncel öğrenci belgesi
 • Varsa sponsor dilekçesi (öğrenciler için geçerli)

Dubai Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Online olarak yapılmasından dolayı Dubai vizesi, görece daha hızlı bir şekilde sonuçlanıyor. Dubai vizenin sonucu, BAE Konsolosluğu’nun o haftaki yoğunluğu ile ilgili oluyor. Kimi vize başvuruları 2 iş günüde de sonuçlanabiliyor ancak ortalama sürenin 4-6 iş günü aralığında değiştiğini söylemek mümkün. Bayramlar ya da resmî tatil günleri, bu sürelerin uzamasında etkili olabiliyor.

Birleşik Arap Emirlikleri’nde resmî izin günlerinin cuma ve cumartesi günleri olduğunu da unutmamalısın. Hangi mevsimlerde ve günlerde başvuru talebinin artabileceğini öngörerek başvurunu yapabilirsin. Bireysel olarak yaptığın başvurunun sonucu, e-posta adresine geliyor. Eğer bir danışmanlık firması ile çalıştıysan, sonuç sana bizzat bu firmalar üzerinden ulaşıyor.

Dubai Vize Türleri Nelerdir?

Dubai’ye gitme amacına, oradaki genel planlamana ve özel koşullarına bağlı olarak kendin için uygun bir vize türüne yönelebilirsin. Her vize türünün kendine has özel şartları bulunuyor. Bu şartları karşılayıp karşılayamayacağını analiz ederek gerekli başvurunu gerçekleştirebilirsin. Birleşik Arap Emirlikleri’nde geçerli olan vize türleri genel olarak şu şekilde:

 • 30 Günlük Tek Girişli Vize: Toplamda 60 günlük zaman zarfı içinde 30 gün kalacak kişilerin alması gereken vizedir. Ülkemizde turistik seyahatlerde en çok tercih edilen Dubai vizesi türü, 30 Günlük Tek Girişli Dubai Vizesi’dir.
 • 30 Günlük Çok Girişli Vize: Yukarıda söz ettiğimiz vize koşullarına ek olarak, birden fazla giriş çıkış hakkı tanınır. Eğer süreç içerisinde Türkiye’ye ya da başka bir ülkeye gidip geri dönmeyi düşünüyorsan, bu vize türü tam anlamıyla sana göre!
 • 90 Günlük Tek Girişli Vize: Tek defalık giriş şartıyla, toplamda 90 günlük seyahatlerde kullanılan bir vizedir.
 • 90 Günlük Çok Girişli Vize: Bu vize sana hem 90 gün boyunca Dubai’de kalma hem de özgürce giriş hakkı tanır.
 • Birleşik Arap Emirlikleri Transit Vizesi: Farklı bir noktaya giderken BAE havalimanlarına iniş yapmak zorunda olan kişiler, bu vizeyi almak durumundadır. BAE Transit Vizesi ile ülkede 96 saat kalma hakkın olur.

Her vize türüne özgü olarak belirlenen sürelerin kesinlikle aşılmaması gerekiyor. Bu sürelerin aşılması durumunda cezai işlemler devreye giriyor.

Dubai Vizesi ile Çalışma İzni Alabilir miyim?

Dubai’de çalışma izni almak istiyorsan ayrı bir çalışma vizesi almak durumundasın. Turistik vizeyle Dubai’de çalışma izni alamazsın. İşverenin bu süreçte iş teklifi mektubunu, sözleşmeyi ve sağlık muayenesini sunması şart.

İçeriği Değerlendir
[Total: 1 Ortalama: 5]

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir